להקה לאירועים קטנים ולהקות לחתונה קטנה

הלהקות חוזרות ובגדול. דז'ה וו של ממש.

 

העובדה כי להקות רבות בוחרות לבצע גרסאות קאברים לשירים של פעם מעידה על ערכם ועל ייחודם. לא אחת נדמה כי למרות חלוף השנים הרבות מאז הלהיבה את העולם להקת 'הביטלס' האנגלית – רק אתמול היה YESTERDAY...


יש המזמינים לאירוע המשפחתי קטן או הפרטי להקה לחתונה. להקות קאברים רבות הן מופע מרהיב ומלהיב לכינוסים ולאירועים משפחתיים וחגיגיים, לערבי ריקודים ולמפגשים שונים. יש אשר מעדיפים את גרסאות הכיסוי לשירים הקלאסיים, אשר מבצעיהם וביצועיהם נכנסו זה מכבר לפנתיאון העולמי של השירים הידועים ביותר.

 

להקה לאירוע קטן – מיטב הלהיטים:


לא אחת דווקא להקות אירועים מבצעות את השירים אפילו טוב יותר מאשר השיר המקורי בעצמו ועדיין אנחנו זוכרים ואוהבים את הצרידות של הזמר, את מינעד הקול העצום של הזמרת, את ההרמוניות הקוליות המפוארות של להקות לועזיות וישראליות.
מה שמעיד על נצחיותם של שירים אלו היא העובדה כי גם ואולי בעיקר הביצוע של להקות הקאברים מעוררות בנו את הרגש החם של פעם, מטעימות אותנו באותו הטעם. אנחנו נזכרים בערגה ובגעגוע במקומות אשר היינו בהם כאשר האזנו לביצועים המקוריים, עם מי רקדנו, כמה אהבנו.
כאשר מניפת השירים של להקות המבצעות גרסאות כיסוי לשירים הנושנים רחבה וססגונית, כל אחד יוכל למצוא שירים לטעמו. לפעמים הזמרים והזמרות של להקות אלו המבצעות כיסוי של להקות מקור לבושים באותם בגדים ושיערם עשוי אף הוא כשיער הזמרים והזמרות. ממש כמו פעם.


האתגר שבכיסוי:
העובדה ש"אמרו זאת קודם לפניי", אינה מעלה ואינה מורידה. אתגר ביצוע הכיסוי, הוא אתגר זהה לאתגר של ביצוע השיר המקורי. כאשר אנו מזמינים להקה לחתונה אנחנו באים עם זיכרון ועם הציפייה, עם ידיעה מי ומה היו הזמרים שביצעו את השירים שאנחנו כלכך אוהבים ומצפים בשקיקה רבה לביצועם על ידי להקת חתונות.


רפרטואר מוכר:
כאשר אנחנו מזמינים להקות קאברים או כיסוי אנחנו הולכים על בטוח לפחות מבחינת הרפטואר: הסיכוי שנכיר את השירים שיבוצעו רב וגדול וכמוהו הסיכוי שנאהב אותם כבראשונה ואולי אף ביתר שאת, בעצמה שונה, ממש כמו אהבה מאוחרת.